Programy koncertowe Chóru "Wiwat"

Chór Wiwat ma w swoim repertuarze wiele utworów okolicznościowych, mogących stanowić niecodzienną ozdobę spotkań zarówno świątecznych jak i okolicznościowych np. dodać odrobinę blasku uroczystościom takim jak śluby, czy też towarzyszyć innym bardziej i mniej ważnym wydarzeniom (w firmach, instytucjach). Istnieje możliwość posłuchania nas na próbach. Chór może wystąpić w składzie od 25 do 40 osób przy akompaniamencie skrzypiec i fortepianu. Każdy koncert może trwać od 40 do 60 minut, w zależności od zapotrzebowania. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dyrygentem chóru tel. 601 815 508 e-mail mossala@poczta.onet.pl.  

Przykładowe programy koncertowe będące na stale w repertuarze zespołu:

1. Inscenizowane  koncerty pieśni patriotycznych

Chór Wiwat ma przygotowany koncert pieśni patriotycznych. W programie koncertu odnajdziemy utwory powstańcze i związane z niepodległościową tradycją Polski od Bogurodzicy po „Żeby Polska była Polską” . Chór Wiwat występował ze swoim koncertem pieśni patriotycznych m.in. podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości na terenie Warszawy i Mazowsza.

Koncert pieśni niepodległościowych: „Jedzie, jedzie na kasztance”  

Wykonywane pieśni powiązane są z deklamowaną w czasie koncertu poezją: Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Edwarda Słońskiego, Jakuba Jasińskiego i in. Koncerty patriotyczne mogą odbywać się też z okazji rocznicy powstań, wybuchu II Wojny Światowej, czy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

2. Koncerty kolęd i pastorałek

Chór Wiwat ma w swoim repertuarze duży zestaw najpiękniejszych tradycyjnych i współczesnych polskich kolęd i pastorałek. Podczas koncertu słowno-muzycznego „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” kolędy przeplatane są piękną poezją i zainscenizowane.

3. Koncert warszawski

Chór Wiwat pochodzi z Warszawy i największa część jego aktywności związana jest ze stolicą, w repertuarze nie mogło zabraknąć piosenek o Warszawie. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom warszawskiej publiczności, Chór Wiwat stworzył program składający się z piosenek i wierszy związanych z Warszawą zatytułowany „Warszawa w piosence”. Podczas koncertu  piosenki przeplatane są piękną poezją i tańcami..

4. Koncert Pasyjny  - inscenizacja

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej lubianych elementów repertuaru Żeńskiego Chóru Wiwat jest Koncert Pasyjny „Pieśń o Zbawicielu”. Jest to piękna inscenizacja, łącząca pieśni pasyjne, poezję, cytaty z Pisma Świętego oraz fragmenty rock-opery „Jezus Christ Superstar”. Sposób wykonania oraz dobór treści ma być ważnym elementem przygotowań do najważniejszego w Kościele Katolickim święta. Skłaniający do zadumy i modlitwy, występ Chóru Wiwat może być oddzielnym koncertem, ale także pieśni pasyjne w jego wykonaniu mogą być wyjątkową oprawą Mszy Świętych.

5. Koncert Papieski

Program ten powstał w hołdzie wielkiemu Polakowi św. Janowi Pawłowi II, a także w podziękowaniu za największą lekcję życia. Udział w Koncercie Papieskim może być dla wielu osób szczególnym sposobem na przeżycie kolejnej rocznicy odejścia do domu Ojca niezwykłego człowieka, który był wzorem i przewodnikiem dla większości Polaków, rocznicy Jego kanonizacji, czy też obchodów „Dnia Papieskiego"

Koncert: „Proszę Was bądźcie ze mną” przeplatany jest poezją Jana Pawła II. Wykorzystywane są w nim utwory, które bardzo ukochał nasz papież takie jak: Barka czy Czarna Madonna. Na koniec programu są one zawsze wykonywane razem z publicznością, co pozwala na dłużej zapamiętać fakt uczestnictwa w niezwykłym wydarzeniu.

6. Poranki muzyczne dla dzieci

Nasze koncerty dla dzieci przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, o czym świadczy odpowiednio dobrany repertuar, składający się z utworów „lekkich, łatwych i przyjemnych”. Koncerty dla dzieci łączone są z animacją widowni – nauką i wspólnym śpiewaniem wybranych piosenek, zagadkami muzycznymi , zabawami choreograficznymi.

7. Koncerty na życzenie

Chór Wiwat posiada w swoim repertuarze utwory: sakralne, ludowe, gospel, muzyki popularnej i poważnej, a nawet piosenki z najbardziej egzotycznych zakątków świata, takich jak Chiny, Brazylia, Meksyk czy Kuba. W związku z tym, jesteśmy w stanie przygotować koncert na praktycznie każdą okazję i prawie każdy temat, zgodnie z potrzebą zapraszającego. Uwielbiamy muzykę i lubimy bawić się śpiewaniem, jesteśmy, więc gotowe na każde muzyczne wyzwanie.